Lososový balíček s koriandrem

Příloha: Grilovaná bageta

Doba přípravy: 50 minut

Ingredience:

4 filety z lososa (po 200 g), můžeme použít také tresku nebo platýze, 150 g listů čerstvého baby špenátu, 2 limetky nakrájené na centimetrové plátky, 5 lžic čersvých lístků koriandru, 5 lžic čerstvých lístků bazalky, 2 najemno nakrájené jarní cibulky, 1/2 šálku kokosového mléka, 1 lžíce rybí omáčky, 1/2 šálku (70g) nahrubo nasekaných a opražených kešu oříšků, 1 balení koření Grilovaná ryba s citrónem Vitana

Příloha: 1 velká bageta, 5 polévkových lžic olivového oleje, 2 polévkové lžíce Salátového koření Vitana

Grilovaná ryba s citrónem Vitana Salátové koření Vitana

Příprava:

Na pracovní plochu si rozložíme čtyři čtverce z alobalu 30 x 30 cm. Rozdělíme na ně špenát, do středu položíme filety lososa okořeněné z obou stran kořením Grilovaná ryba s citrónem a pokryjeme ho plátky limetky, koriandrem, bazalkou, cibulkou a kešu oříšky. V malé misce smícháme kokosové mléko a rybí omáčku. Alobal přeložíme tak, aby vznikla kapsa, a důkladně utěsníme její spodní okraj. Do každého balíčku vlijeme dvě lžíce směsi s kokosovým mlékem a balíčky pevně uzavřeme. Balíčky vložíme na gril a pečeme cca 15 minut.

Možnost přípravy v troubě

Příprava v troubě: Pečeme 15 minut při 200 °C, poté snížíme teplotu na 150 °C a pečeme ještě cca 10 minut.

Příprava přílohy: Olivový olej smícháme se Salátovým kořením. Bagetu překrojíme na čtyři stejné díly, poté podélně přeřízneme a potřeme směsí. Grilujeme z obou stran dozlatova.


Grilování Vitana na Grily.cz
< 8/14 >
Grily.cz / Vaše jistota spokojeného grilování!